YAMASIN Chip Saw (Pro Metal) YSD180PM
  • Cutting Capacity: Iron Steel: 0.2 inches (6 mm)
  • Cutting Capacity Stainless Steel: 0.1 inches (3 mm)
  • Outer Diameter: 7.1 inches (180 mm)
  • Blade thickness: 0.05 inches (1.3 mm)
  • Hole Diameter: 0.8 inches (20 mm)
  • Number of Blades: 40
Size:
外径(mm):180
Manufacturer:
山真製鋸(Yamashin Seikyo)
Part Number:
2P8WAGW
Material Type:
Titanium
Isin:
IEWCRKYEB5V5
scroll to top arrow
  • Number of Blades: 40
Size:
外径(mm):180
Manufacturer:
山真製鋸(Yamashin Seikyo)
Part Number:
2P8WAGW
Material Type:
Titanium
Isin:
IEWCRKYEB5V5