Yale YTP3/32/350/1 padlock 32 mm TSA Silver Combination lock
  • Arrives
  • TSA Travel Combination Lock
  • With wire hanger
  • Easy to use: the codes are easy to set and just as easy to reset
Color:
Silver
Manufacturer:
YALE
Part Number:
H9JKRRK
Isin:
I0LHMGBRNHPJ
  • Arrives
scroll to top arrow
  • TSA Travel Combination Lock
  • With wire hanger
Color:
Silver
Manufacturer:
YALE
Part Number:
H9JKRRK
Isin:
I0LHMGBRNHPJ
TSA travel combination lock with wire shackle, silver, 32 mm, 3 combination wheels, shackle thickness 2.4 mm, shackle height 53.9 mm. Travel safely: helps you secure your suitcase, backpack, gym bag or other important items indoors. TRAVEL SENTRY CERTIFIED: This allows airport security personnel to inspect the contents of your luggage without breaking your lock or damaging your bag. SOFT LONGER HANGER: The soft coated wire hanger prevents damage to bags and fits easily through the zipper eyelets. Easy to use: the codes are easy to set and just as easy to reset. Safe and durable: protect your items with a zinc alloy padlock, a soft long steel shackle and a 3-digit combination lock that can be reset.