XI095C275V054BSS2
Manufacturer:
Advance
Part Number:
GP4SRNH
Material Type:
Copper
Isin:
IH58DRTEYZKE
scroll to top arrow
XI095C275V054BSS2
XI095C275V054BSS2
Manufacturer:
Advance
Part Number:
GP4SRNH
Material Type:
Copper
Isin:
IH58DRTEYZKE
This is a 95 Watt LED Driver manufactured by Signify Advance. The input current is 120-277 volt and the output voltage range is 20-54 volt. The output current is set at 2300mA and is adjustable with the simple set programmer. The weather rating is UL Dry & Damp location rated. The dimming rating is 0-10 volt. Advance Xitanium 95W Power Supply Total Output Power: 95 Watts Output 1000-2750mA, 2300mA factory default Input Voltage: 120-277 VAC Output Voltage Range: 20V-54V UL Damp and Dry and Hazardous Location Rated Dimmable 5%-100%, 0-10V Analog Class 1 and Class 2 Wiring