TRUSCO Y851-0018 Snap Ring Hole Steel, Nominal Diameter R-18, Pack of 10, Small Quantity
  • Nominal Diameter: R-18; Retaining ring (mm) d3: 0.6 inches (16.5 mm)
  • Retention ring length: 0.05 inches (1.2 mm); Compatible hole (for reference only) m: 0.5 inch (1.35 mm)
  • Compatible hole (for reference only) d1:18 mm; Compatible hole (for reference only) d2:17 mm
  • Package: Bag; For holes
  • Spring steel (S65C equivalent)
Manufacturer:
トラスコ中山(TRUSCO)
Part Number:
SLB81H4
Material Type:
Spring steel (S65C equivalent)
Isin:
IHLMF69A2UGP
scroll to top arrow
TRUSCO Y851-0018 Snap Ring Hole Steel, Nominal Diameter R-18, Pack of 10, Sma...
  • Package: Bag; For holes
Manufacturer:
トラスコ中山(TRUSCO)
Part Number:
SLB81H4
Material Type:
Isin:
IHLMF69A2UGP