TRUSCO Y851-0013 Snap Ring Hole Steel, Nominal Diameter R-13, Pack of 10, Small Quantity
  • Nominal Diameter: R-13; Retention Ring (D3:12 mm)
  • Retention ring length: 0.04 inches (1 mm); Compatible hole (for reference only) d2: 0.59 inches (12.4 mm)
  • Compatible hole (for reference only): 0.4 ft (1.15 mm); Compatible hole (for reference only) d1:05 inches (13 mm)
  • Package: Bag; For holes
  • Spring steel (S65C equivalent)
Manufacturer:
トラスコ中山(TRUSCO)
Part Number:
SLB7DFV
Material Type:
Spring steel (S65C equivalent)
Isin:
IG9AGN76W9YN
scroll to top arrow
TRUSCO Y851-0013 Snap Ring Hole Steel, Nominal Diameter R-13, Pack of 10, Sma...
  • Package: Bag; For holes
Manufacturer:
トラスコ中山(TRUSCO)
Part Number:
SLB7DFV
Material Type:
Isin:
IG9AGN76W9YN