TRUSCO UF4015-40 Flap Wheel, Outer Diameter 1.6 x Width 0.6 x Shaft Diameter 6 (5 Pieces), 40#
  • Grit Size (#): 40
  • Outer Diameter: 1.6 inches (40 mm)
  • Width: 0.6 inches (15 mm)
  • Shaft diameter: 0.2 inches (6 mm)
  • Shaft Length: 1.6 inches (40 mm)
  • Number of Blades: Approximately 38
  • Weight: 7.1 oz (207 g)
Size:
外径40X幅15X軸径6
Manufacturer:
トラスコ中山(TRUSCO)
Part Number:
2A5Q3FE
Material Type:
Shaft: Steel
Isin:
I3GOPZJHIWE0
scroll to top arrow
TRUSCO UF4015-40 Flap Wheel, Outer Diameter 1.6 x Width 0.6 x Shaft Diameter ...
  • Grit Size (#): 40
  • Width: 0.6 inches (15 mm)
  • Weight: 7.1 oz (207 g)
Size:
外径40X幅15X軸径6
Manufacturer:
トラスコ中山(TRUSCO)
Part Number:
2A5Q3FE
Material Type:
Shaft: Steel
Isin:
I3GOPZJHIWE0
  • Width: 0.6 inches (15 mm)