TRUSCO TK-HG230N Chip Saw for Grass Trimmers Φ230 x 25.4 x 36P for General Grass Trimmers
  • Outer diameter: 9.1 inches (230 mm)
  • Blade thickness: 0.09 inches (2.2 mm)
  • Hole Diameter: 1.0 inches (25.4 mm)
  • Number of Blades: 36
  • Maximum RPM: 10,000
  • Weight: 11.8 oz (320 g)
Size:
Φ230×25.4×36P
Manufacturer:
トラスコ中山(TRUSCO)
Part Number:
B4TA8QC
Material Type:
Blade: Carbide tip
Isin:
I7WK3OO0C696
scroll to top arrow
TRUSCO TK-HG230N Chip Saw for Grass Trimmers Φ230 x 25.4 x 36P for General Gr...
  • Number of Blades: 36
  • Maximum RPM: 10,000
  • Weight: 11.8 oz (320 g)
Size:
Φ230×25.4×36P
Manufacturer:
トラスコ中山(TRUSCO)
Part Number:
B4TA8QC
Material Type:
Blade: Carbide tip
Isin:
I7WK3OO0C696