TONE HP6NV-30L150 Ultra Long Socket for Impact (6 Angles), Drive Angle 0.7 inches (19.0 mm) (3/4 mm), Double Side Width 1.2 inches (30 mm)
  • Width of faces: 1.2 inches (30 mm)
  • Dimensions: Outer diameter 1.7 inches (44 mm) x total length 5.9 inches (
  • Weight: 28.2 oz (821 g)
  • Insertion Angle: 3/4 inch (19 mm) Shape: Hexagonal for impact wrenches