sourcing map PTC Refrigerator Starter Relay 4.7 Ohm 3 Pin and 110V-1/6HP-Side Terminal Freezer Overload Protectors for Fridge Cooler Compressor
  • PTC Compressor Start Relay and Overload Protectors Kit. 4.7 Ohm 3 Pin resistance refrigerator compressor starter relay. QP2-4R7 model refrigerator PTC starter relays. 110V-1/6HP-Side Terminal refrigerators overload protectors. You will get 1pcs PTC refrigerator coolers compressor starter relay and 1pcs refrigerator compressor overload protectors.
Manufacturer:
sourcing map
Part Number:
6LX2QZ7
Isin:
IHGUIXUFNKGJ
scroll to top arrow
sourcing map PTC Refrigerator Starter Relay 4.7 Ohm 3 Pin and 110V-1/6HP-Side...
Manufacturer:
sourcing map
Part Number:
6LX2QZ7
Isin:
IHGUIXUFNKGJ
What is this?
What will I get?
Refrigerator Compressor Relay
Protector Model:110V-1/6HP-Side Terminal
Brass Protector overall size:31x29x23mm/1.22x1.14x0.90inch(L*W*H)
Starter Model:QP2-4R7
Overall size of the stainless steel starter:28x21x28mm/1.10x0.82x1.10inch(L*W*H)
Resistance:4.7Ω;
Number of terminals:3 Pin