sourcing map AXK80105 + 2AS Needle Bearing with Washers 80mm Bore Diameter 105mm AD DE
  • Arrives
  • Model: AXK80105 + 2AS (bore diameter (d) = 80 mm, outer diameter. (D) = 105 mm, total thickness = 6 mm)
  • Needle bearings can accommodate axial loads in one direction only
  • Steel cage guides and distributes rollers evenly to reduce friction, vibration and noise
  • Through-hardened chrome steel rollers for heat tolerance and durability under heavy loads
Manufacturer:
sourcing map
Part Number:
JF1XHM4
Material Type:
Spring Steel Chrome steel
Isin:
IANSJ56R8WNT
  • Arrives
scroll to top arrow
sourcing map AXK80105 + 2AS Needle Bearing with Washers 80mm Bore Diameter 10...