Sankyo Kenmaron KENMARON120 Nonwoven Abrasive Material (Pack of 20)
  • Rust removal and cleaning. Metal paint addition. Substrate treatment of vehicles
  • Width: 5.9 inches (150 mm) Length: 9.1 inches (230 mm) Finished Equivalent Number (#): 4.7 inches (120 mm) Color: Kogeta, Weight: 2.5 oz (70 g)
  • Abrasive material: aluminum oxide
  • Made in Japan
Size:
230×150mm
Manufacturer:
三共理化学
Part Number:
57M2V6W
Isin:
I6MVOGJSURQN
scroll to top arrow
  • Made in Japan
Size:
230×150mm
Manufacturer:
三共理化学
Part Number:
57M2V6W
Isin:
I6MVOGJSURQN
Abrasive grain is applied to non-woven nylon fabric. Since the base material is non-woven fabric, it is difficult to get clogged in. Rust removal and cleaning. Metal paint addition. Substrate treatment of vehicles Width: 5.9 inches (150 mm) Length: 9.1 inches (230 mm) Finished Equivalent Number (#): 4.7 inches (120 mm) Color: Spiked Tea Weight: 2.6 oz (70 g) Abrasive Material: Aluminum Oxide Country of Origin: Japan This product is ordered by the lot. Purchase unit: 20 pieces