Q-POWER QBOMB 10" Sealed Car Subwoofer Sub Box Enclosure | QBOMB10S Single
  • Arrives
  • Brand New **Q-Power 10"** QBOMB10S Single Sealed Subwoofer Box!
  • Designed and Built for the Deepest Bass
  • 3/4" MDF Construction
  • Dual Sealed Chamber Design
  • Black Bed "Rhino" Liner Spray Finish
Manufacturer:
QPower
Part Number:
QBOMB10S-SINGLE
Model:
QBOMB10SSINGLE
Isin:
IWQMIIOTMFGC
  • Arrives
scroll to top arrow
  • 3/4" MDF Construction
  • Dual Sealed Chamber Design
Manufacturer:
QPower
Part Number:
QBOMB10S-SINGLE
Model:
QBOMB10SSINGLE
Isin:
IWQMIIOTMFGC
This **Q-Power 10"** QBOMB10S Single Subwoofer Box Enclosure is designed and built for the deepest bass. It features a single sealed chamber design, 1.2 cubic feet of air space and a mounting depth up to 12 inches. The **Q-Power 10"** Q-Bomb subwoofer box is finished with a black bedliner spray for increased durability. Turn your ride into a sound machine with the help of the Q-Power 10" Subwoofer Enclosure! If you want the most output for your money, this is the way to go.
  • "Q Bomb" is etched in the top of the box
  • Dimensions: 16" (W) x 13.25" (H) x 13.25" (D)