PoE Texas GBT-12V60W | IEEE 802.3bt POE++ to 12 Volt Splitter with 55 Watt Output and Gigabit Data
  • "Splits" Power and Gigabit Data
  • Output 12V DC, 4.50A and supports 10/100/1000 Gigabit data rates
  • Supports input voltage range of 40-57v DC
Color:
Black
Manufacturer:
PoE Texas
Part Number:
X2LKC1H
Material Type:
Metal
Isin:
IBTEQZHSQVIT
scroll to top arrow
PoE Texas GBT-12V60W | IEEE 802.3bt POE++ to 12 Volt Splitter with 55 Watt Ou...
Color:
Black
Manufacturer:
PoE Texas
Part Number:
X2LKC1H
Material Type:
Metal
Isin:
IBTEQZHSQVIT
  • Outputs 12Vdc 4.50A and supports 10/100/1000 Gigabit data rates