Panasonic 10pcs Panasonic ZNR Transient Surge Absorbers MOV Varistor 270V ERZV10D271
  • Free US shipping
  • Arrives
10 pcs. per order
Mfr: Panasonic Electronic Components
Series: ZNR® (Type D)
Maximum AC Volts: 175 V
Maximum DC Volts: 225 V
Varistor Voltage (Min): 247 V
Varistor Voltage (Typ): 270 V
Varistor Voltage (Max): 303 V
Current - Surge: 3.5 kA
Energy: 49J
Number of Circuits: 1
Capacitance @ Frequency: 350 pF @ 1 kHz
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type: Through Hole
Lead Spacing (mm): 7.5
Lead diameter (mm): 0.8
Width (mm): 11.5
Height (mm): 14.5
Isin:
I1HW344WD1K3
  • Free US shipping
  • Arrives
scroll to top arrow
Panasonic 10pcs Panasonic ZNR Transient Surge Absorbers MOV Varistor 270V ERZ...
10 pcs. per order
Series: ZNR® (Type D)
Maximum AC Volts: 175 V
Maximum DC Volts: 225 V
Varistor Voltage (Min): 247 V
Varistor Voltage (Typ): 270 V
Varistor Voltage (Max): 303 V
Current - Surge: 3.5 kA
Energy: 49J
Number of Circuits: 1
Mounting Type: Through Hole
Lead Spacing (mm): 7.5
Lead diameter (mm): 0.8
Width (mm): 11.5
Height (mm): 14.5
Isin:
I1HW344WD1K3
Maximum AC Volts: 175 V
Maximum DC Volts: 225 V
Varistor Voltage (Min): 247 V
Varistor Voltage (Typ): 270 V
Varistor Voltage (Max): 303 V
  • Brand: Panasonic
  • Series: ZNR
  • Type: Varistor
  • Capacitance Rating: 350pF
  • MPN: ERZV10D271
  • Material: Metal Oxide
  • Maximum Operating Voltage: 303V