Ohm Electric Circular Terminals (R1.25-3S/15 pieces) DZ-R1.25-3S/A15
  • Nominal cross-section: 0.05 in (1.25 mm)
  • Stud Diameter: 3S (0.1 inch (3.2 mm)
  • Rated Voltage: 600 V
  • Wire holding range: Stranded wire 0.01 - 0.06 inches (0.25 - 1.65 mm2), single wire 0.02 - 0.06 inches (0.57 - 1.44 mm)