Miyanaga PC Wood Core Cutter PCWS100C
  • Effective length: 5.1 inches (130 mm)
  • Compatible Materials: Wood, metal siding board, kiln siding board, artificial marble, FRP
Manufacturer:
ミヤナガ(Miyanaga)
Part Number:
3EIEAQU
Material Type:
wood
Isin:
I9AG7D9MWPDG
scroll to top arrow
Manufacturer:
ミヤナガ(Miyanaga)
Part Number:
3EIEAQU
Material Type:
wood
Isin:
I9AG7D9MWPDG
The unique blade shape allows for safe cutting without the nail biting. Processing Materials: Metal siding, kiln siding, wood, gypsum board, plywood, laminated wood, slate, floor panel, PVC, artificial marble, FRP Blade diameter: 3.9 inches (100 mm); Effective length: 5.1 inches (130 mm); Blade thickness: 0.1 inches (2.5 mm); Compatible models: Electric drill (for rotating); Blade part: Carbide chip; Shank sold separately.