Mitsubishi Battery - Q6BAT - CR17335SE - 3V - PLC Lithium Battery Plug
  • Model: Q6BAT/CR17335SE-R
  • Capacity:1700mah
  • Voltage: 3V
  • Size: 17mm(D) x 33.5mm(H)
  • Dimension: CR17335SE-R
Manufacturer:
Replacement
Part Number:
JNLWWKG
Product Dimensions:
0.67 x 2.36 x 2.76 inches; 0.64 ounces
Isin:
I5ICAPGDTOJZ
scroll to top arrow
  • Model: Q6BAT/CR17335SE-R
  • Capacity:1700mah
  • Voltage: 3V
  • Size: 17mm(D) x 33.5mm(H)
  • Dimension: CR17335SE-R
Manufacturer:
Replacement
Part Number:
JNLWWKG
Product Dimensions:
Isin:
I5ICAPGDTOJZ
Application:
Parameter:
Model: Q6BAT/CR17335SE-R
Voltage:3V
Size:17mm(D) x 33.5mm(H)
Advantages:
1. high density, high capacity
2. low self discharge rate
3. the use of a wide range of temperature (-40℃~+85℃)
4. good durability
Package included:
1 pc x Q6BAT 3V PLC Battery