MCC 300 CWTDA300 Corner Wrench Aluminum Slim Wide
  • Nominal pipe dimensions: 10 - 32 A
  • Outer diameter of the tube: 0.6 - 1.9 inches (16 - 48 mm)
  • Total length (nomination): 11.8 inches (300 mm)
Size:
300mm
Manufacturer:
MCC
Part Number:
3N7PI04
Material Type:
Aluminum
Isin:
IQYLCWBEHCK0
scroll to top arrow
Size:
300mm
Manufacturer:
MCC
Part Number:
3N7PI04
Material Type:
Aluminum
Isin:
IQYLCWBEHCK0
The corner wrench is designed to be more narrow than a pipe wrench. It is also great for narrow joints such as grooves, walls, ceilings, and other narrow fittings such as short nipples and elbow fittings. Tightening short nipples and other joints. Can be used for tightening short nipples and elbows. Tube diameter: 0.6 - 1.9 inches (16 - 48 mm). Total length (300 mm). Aluminum