Integral LED ILDL35J001 Lux Mini Fixed 3.3w LED Downlight (White, IP20, 3000k, 145lm)
  • Energy saving LED product
  • Power and brightness: 3.3 watts at 230v producing 145 lumens
  • Finish: Matt white
  • Dimensions: 29mm x 50mm x 29mm. Cut out diameter required 35.00mm
  • Colour temperature: 3000K
Color:
White
Manufacturer:
Integral LED
Part Number:
4T41Y83
Material Type:
Aluminium
Isin:
I5EAMV5AHMO9
scroll to top arrow
Integral LED ILDL35J001 Lux Mini Fixed 3.3w LED Downlight (White, IP20, 3000k...
  • Energy saving LED product
  • Finish: Matt white
  • Colour temperature: 3000K
Color:
White
Manufacturer:
Integral LED
Part Number:
4T41Y83
Material Type:
Aluminium
Isin:
I5EAMV5AHMO9
Lux Mini non dimmable, matt white, 3.3w LED downlight producing 145lm of light in a 3000K (warm white) colour temperature with a 15° beam. Bezel diameter is 50mm. Fits into a cut-out of 35mm. IP20 rated.