GREATTOOL Safety Wire Black GTSF-480BL
  • Arrives
  • Uses: Prevents tools from falling off when working in high altitudes, etc
  • Country of Origin: Taiwan
  • Natural Length: Approx. 18.9 inches (480 mm)
  • Maximum Stretch: Approx. 66.9 inches (1700 mm)
  • Core material: Diameter: 0.04 inch (1.0 mm)
  • Outer Material: Diameter approx. 0.1 inches (3.0 mm)
  • Product Weight: Approx. 2.0 oz (58
  • Safe Load: Less than 2.2 lbs (1 kg)
  • Color: Black
  • Stainless steel wire included
Manufacturer:
グレートツール(Greattool)
Part Number:
916YBOE
Isin:
IRK4UDFQPKLO
  • Arrives
scroll to top arrow
  • Country of Origin: Taiwan
  • Color: Black
Manufacturer:
Part Number:
916YBOE
Isin:
IRK4UDFQPKLO