Norman Lamps F20T12/350BL (24 in.) - Watts: 20W, Type: T12 Black Light (White)
Manufacturer:
Norman Lamps
Part Number:
7XKXX22
Product Dimensions:
24.0 x 3.0 x 3.0 inches; 6.4 ounces
Isin:
INVANBURJH8T
scroll to top arrow
Manufacturer:
Norman Lamps
Part Number:
7XKXX22
Product Dimensions:
Isin:
INVANBURJH8T
Wattage: 20W, Type: T12 Black Light (White), Length: 24.0 in., Diameter: 1.50 in., Base Type: G13 (medium bi-pin), Average Life Hours: 15,000, Color Emitted: 350nm Black Light, UV light source, applications from inspections to decorative lighting, Cross Reference: Sylvania # F20T12/350BL, Replaces: GT-220 Insect Lamp --- We combine shipping for multiple items! - In other words each additional item ships for free *applies to most items* - This includes similarly sized, separate SKUs; combined into one flat rate priced package. Simply add all your items to your cart and begin the checkout to see the combined shipping cost.