ESCO EA824HS-8.5 Hole Saw (Hexagonal Shaft/HSS) 0.3 inches (8.5 mm)
  • Material: HSS
  • Compatible board thickness: 0.01 - 0.1 inches (0.3 - 3.0 mm)
  • Hex Shaft: 0.25 inches (6.35 mm)
  • Blade outer diameter: 0.3 inches (8.5 mm)
  • Effective length: 0.06 in (1.5 mm)
Manufacturer:
エスコ(Esco)
Part Number:
NGP6SHV
Material Type:
High speed steel
Isin:
IJP8RR06FY7D
scroll to top arrow
  • Material: HSS
Manufacturer:
エスコ(Esco)
Part Number:
NGP6SHV
Material Type:
High speed steel
Isin:
IJP8RR06FY7D