Elecom AX-35MA15BK Audio Cable, Stereo Mini Plug, 3.5m, Aluminum Connector, Aux Cable, 1.5mm, Black
  • Aluminum connector and nylon mesh type audio cable can connect a φ0.1 inch (3.5 mm) stereo mini jack to a 0.1 inch (3.5 mm) stereo mini jack for smartphones, tablets, music players, and other stereo mini jacks
  • Durable type that has passed 40,000 bending tests (our standard) for disconnections
  • It uses a compact connector with a thickness of about 0.24 inches (6.0 mm) that makes it easy to connect to devices with terminals in deep places
  • Gold-plated terminals with small contact resistance and resist rust from aging
Size:
1.5m
Color:
Black
Manufacturer:
エレコム(ELECOM)
Part Number:
H3SHNCV
Isin:
IP6ZQIXJPICZ
scroll to top arrow
Elecom AX-35MA15BK Audio Cable, Stereo Mini Plug, 3.5m, Aluminum Connector, A...
Size:
1.5m
Color:
Black
Manufacturer:
エレコム(ELECOM)
Part Number:
H3SHNCV
Isin:
IP6ZQIXJPICZ