E-Projects 25EP5123K30 3.3k Ohm Resistors, 1/2 W, 5% (Pack of 25)
  • 1/2 Watt
  • 5% tolerance
  • Flame Retardant Coating
  • Stiff 21 gauge leads (0.028 inches, 0.70 mm) perfect for solderless plug-in breadboards
  • Carbon Film
Size:
3.3k Ohm
Part Number:
85FJBNS
Isin:
I7SJ6H25BKC5
scroll to top arrow
  • 1/2 Watt
  • 5% tolerance
  • Flame Retardant Coating
  • Carbon Film
Size:
3.3k Ohm
Part Number:
85FJBNS
Isin:
I7SJ6H25BKC5
25 each 3.3k ohm resistors. 1/2 watt. 5% tolerance. Flame retardant coating. Lead free & RoHS Compliant. Cut tape packaging.