E-Projects 10EP512680R 680 Ohm Resistors, 1/2 W, 5% (Pack of 10)
  • 1/2 Watt
  • 5% tolerance
  • Flame Retardant Coating
  • Stiff 21 gauge leads (0.028 inches, 0.70 mm) perfect for solderless plug-in breadboards
  • Carbon Film
Size:
680 Ohm
Manufacturer:
E-Projects
Part Number:
85FK5PQ
Material Type:
carbon
Isin:
ID3VA2GEXTYO
scroll to top arrow
  • 1/2 Watt
  • 5% tolerance
  • Flame Retardant Coating
  • Carbon Film
Size:
680 Ohm
Manufacturer:
E-Projects
Part Number:
85FK5PQ
Material Type:
carbon
Isin:
ID3VA2GEXTYO
10 each 680 ohm resistors. 1/2 watt. 5% tolerance. Flame retardant coating. Lead free & RoHS Compliant. Cut tape packaging.