Drill Press Push Button Switch,Cutting Machine Bench Drill, AC220V/380V 10A Latching Push Button Switch Waterproof ON/Off Pushbutton Switch Push Button for Table Saw, Router Table, Drill Press, Bench
  • Application: Drill press push button switch suitable for AC 50Hz (60Hz), voltage up to 380V, 220V electrical circuits.Easy to work, direct switch does not require contactor.Voltage & Current: 380V 10A: AC220V/380V 10A Business, Industry & Science/Industrial Electrical ×괲°´ť¡·Àˮ¿ØÖư´ť¿ª¹Ø KA0-10KH´øµ׺Ð
  • Appearance size: 90*60*60mm/3.5*2.4*2.4in; Mounting hole spacing: 78mm/3.1in; the mounting hole spacing is approx. 7.7cm, and the rear mounting location is 4*4.1* 2.5cm; Insulation resistance: 200???M?????Wide Range of Uses: This switch is design with NO NC, can control your motor directly, interior screw terminals ensure easily wiring.Widely used in mechanical equipment, textile machinery, etc. on Switches
Manufacturer:
Pilipane
Part Number:
LZ5F8XD
Isin:
I1PU69IQ9KJD
scroll to top arrow
Drill Press Push Button Switch,Cutting Machine Bench Drill, AC220V/380V 10A L...