  • This is Power Recliner Lift Chair Motor Model JLDQ.18.134.331S01 Replacement
  • The Motor can replace Motor Model JLDQ.18.134.331S01
  • Minimum install size:134 mm/5.28 inches, Stroke: 331 mm/ 13.03 inches
  • 2 Pin Flat Round Male Plug Power Transformer Connection, 7 Pin Female Plug Hand Control Connection, 2*2 Pin FLat Round Female Plug Head Motor and Lumbar Connection
  • Check Label and also troubleshoot the switch/remote or power supply before ordering the motor
Color:
Black
Manufacturer:
Dlfeue
Part Number:
FMCVH3N
Material Type:
Aluminum
Product Dimensions:
4.0 x 6.8 x 24.8 inches; 4.95 pounds
Isin:
IF4M8ISCZNV8
scroll to top arrow
Dlfeue JLDQ-18 Motor Model JLDQ.18.134.331S01 for Electric Sofa Lift Chair Po...
Color:
Black
Manufacturer:
Dlfeue
Part Number:
FMCVH3N
Material Type:
Aluminum
Product Dimensions:
Isin:
IF4M8ISCZNV8
This is power recliner okin motor model JLDQ.18.134.331S01 replacement. It has 4 cables, the 2 pin flat round male plug connects to power transformer, the 7 pin female plug connects to hand control and the 2*2 pin flat round female plug connects to head motor and lumbar. Check label and also troubleshoot the switch/remote or power supply before ordering a motor.Technical data:Model: JLDQ.18.134.331S01Stroke: 331 mm/ 13.03 inchesMinimum install size: 134 mm/5.28 inches