Daiwa NZON RIG CASE BLUE BLACK 12in NZRC-BB12
  • Daiwa NZON RIG Case NZRC-BB12 Blue Black 30.5 cm
  • Product type: CARRIER_BAG_CASE
  • Brand: Daiwa
Color:
Black
Manufacturer:
Hull Angling Centre
Part Number:
4KZD7G7
Isin:
IM0Q6NPWLN0I
scroll to top arrow
  • Brand: Daiwa
Color:
Black
Manufacturer:
Hull Angling Centre
Part Number:
4KZD7G7
Isin:
IM0Q6NPWLN0I
These rig cases are a must-have for the modern feeder angler who requires precision from their hooklengths. There are two sizes, each in two colours, with magnetic closures and water resistant seals to protect the items inside. The double-sided 6ins case takes hooklengths of 3", 4", 5", and 6" while the longer case is for 6", 8", 10", and 12", 150+ hook capacity.