D69‑HZ Digital Display Frequency Meter 45.0~65.0Hz AC80~300V Cymometer with LCD Screen
1、LCD display ,intuitive ,easy to read at a glance. 2、AC80-300V is suitable for conventional voltages measuring. 3、Small size,the meter can be mounted in many places without occupying too much room. 4、45.0Hz‑65.0Hz covers a variety of commonly used frequencies. 5、Professional and practical design with beautiful appearance.
Isin:
IZKA5Q6B5VU1
scroll to top arrow
D69‑HZ Digital Display Frequency Meter 45.0~65.0Hz AC80~300V Cymometer with L...
Isin:
IZKA5Q6B5VU1
More Information
Item Type:Digital Meter
Frequency Measuring Range:45.0Hz-65.0Hz (only power frequency voltage can be measured)
Voltage Measuring Range:AC80-300V (AC150V-500V)
Measuring Accuracy:0.5%±2 Digit
LCD Screen:Digit Height 20mm
Mounting Size:76 x 39mm / 2.99 x 1.54in