Bosch MDB050100 Charging Multi-Drill Bit, 0.2 inch (5.0 mm) Diameter
  • Precise positioning, easy to drill in many materials
  • Can be drilled in mortar, block, concrete, tile, wood, mild steel plate, and plastic
  • Compatible with impact drivers and vibration drills
  • Hex Shaft 0.25 in (6.35 mm)
Size:
5.0mm
Manufacturer:
ボッシュ(BOSCH)
Part Number:
55VPXOW
Material Type:
Carbide
Isin:
IQXJGU8LPS2M
scroll to top arrow
  • Hex Shaft 0.25 in (6.35 mm)
Size:
5.0mm
Manufacturer:
ボッシュ(BOSCH)
Part Number:
55VPXOW
Material Type:
Carbide
Isin:
IQXJGU8LPS2M
Battery impact driver makes drilling a variety of materials easy. Cutting Material: Mortar, Block, Drywall, ALC, Brick, Ceramic Tile, Wood, Plastic, Concrete, Aluminum, Iron, Tile. Blade Diameter: 0.2 inches (50 mm). Total Length: 3.9 inches (100 mm). Shank Diameter: 0.25 inches (6.35 mm). Compatible with: Battery impact screwdriver, electric drill, vibration drill. Screwdriver, electric drill, Vibration drill; Shank shape: Hexagonal shaft (0.25 inches (6.35 mm)); Charging multi-bit, blade diameter: 0.2 inch (5 mm); Blade part: Carbide tip