Bahco 2233D-160 2233D Heavy-Duty Wire Stripper, 160mm Length
  • Stripping capacity: 10mm
  • Cut capacity copper area: 50mm
  • Cut capacity aluminium area: 35mm
  • Length: 160mm
  • Wire cutting and stripping pliers for copper and aluminium
  • Finish: Forged surfaces are black finished and mirror polished
  • Material: Carbon steel
Size:
160 mm
Color:
Multi
Manufacturer:
Bahco
Part Number:
01IX9CM
Material Type:
Carbon Steel
Isin:
IJFCKDLUHVOK
scroll to top arrow
  • Stripping capacity: 10mm
  • Length: 160mm
  • Material: Carbon steel
Size:
160 mm
Color:
Multi
Manufacturer:
Bahco
Part Number:
01IX9CM
Material Type:
Carbon Steel
Isin:
IJFCKDLUHVOK
  • Stripping capacity: 10mm
  • Length: 160mm