233-292 uF x 220 250 VAC - BMI/USA Start Capacitor # 092A233B250CD6A with Bleed Resistor
  • All Capacitors are Individually Boxed with Included 2Watt , 15K Ohm Resistor Included / Not Installed
  • ¼" Quick Disconnect Terminals (Standard)
  • UL 810 Recognized & Approved , Plastic Case , Moisture and Oil Resistant
  • 50 / 60 Hz Operating Frequency , -40 to +65°C Operating Temperature