(2) Pack, 400-480 uF x 250 VAC - BMI/USA Start Capacitor # 092A400B250CE7A with Bleed Resistor
  • Free US shipping
  • Arrives
  • All Capacitors are Individually Boxed with Included 2Watt , 15K Ohm Resistor Included / Not Installed
  • ¼" Quick Disconnect Terminals (Standard)
  • UL 810 Recognized & Approved , Plastic Case , Moisture and Oil Resistant
  • 50 / 60 Hz Operating Frequency , -40 to +65°C Operating Temperature